Ką verta žinoti apie dovanotų gėlių priežiūrą?

Gėlės į namus

Atrodytų, dovanų gavimas yra vienas maloniausių dalykų gyvenime. Vis dėlto, taip pat reikėtų nepamiršti, kad priklausomai nuo to, kas buvo padovanota, gali būti taip, kad būsime įpareigoti – turėsime užtikrinti tinkamą priežiūrą. Jei jums buvo padovanotas gyvūnėlis, augalas, o, galbūt, įteikta gėlių puokštė, tokiu atveju, iš karto privalu susitaikyti: tai yra nuostabi dovana, tačiau ji tikrai reikalaus jūsų globos bei rūpesčio. Na, o šį kartą mūsų akiratyje – gėlių pristatymas ir jo metu įteiktos gėlės. Taigi, ką apie dovanotų gėlių priežiūrą verta žinoti kiekvienam?

Jei švenčiate kokią nors šventę, pavyzdžiui, savo gimtadienį, tai, labai tikėtina, kad gėlių pristatymas nebuvo vienintelis gėlių kurjerio vizitas į jūsų namus – galbūt per vieną dieną jums buvo pristatytos net kelios gėlių kompozicijos. Jei taip nutiko, tokiu atveju, nereikėtų vien tik pasiduoti šventinei nuotaikai – išlaikykite budrumą. Jei per vieną dieną gavote daug skirtingų gėlių, tai reikėtų žinoti štai ką: jų tikrai nereikėtų patalpinti kartu. Visa tai todėl, kad skirtingų gėlių rūšys gali ne ypač mėgti kaimynystę, pavyzdžiui, rožės ir lelijos tiesiog negali pakęsti vienos kitų. Taigi, jei šalia pastatysite vazą su lelijų puokšte ir vazą su skintomis rožėmis, galite būti tikri – šios gėlės praras savo žavesį kur kas greičiau, nei tuo atveju, jei jos būtų skirtingose patalpose.

Ar jūsų namuose yra šiek tiek pritemdytų vietų, kurių nepasiekia saulės spinduliai? Puiku, atminkite, kad būtent tokia vieta idealiai tiks vazai su rožėmis.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad teiginys, jog skintos gėlės bei jų puokštės yra trumpalaikis grožis, yra tik mitas. Iš tiesų, viskas priklauso nuo jūsų rūpesčio bei požiūrio. Jei tinkamai rūpinsitės dovanotomis skintomis gėlėmis, jos gali žydėti keletą savaičių ir net dar ilgiau. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad kiekvieną kartą, kai gaunate dovanų gėlių, turėtumėte pasidomėti, kaip  jas prižiūrėti ir laikytis rekomendacijų. Nors tai ir pareikalaus nedidelės jūsų laiko dalies (maždaug 10 minučių), kiekvieną dieną, tai taps maloniu ir atpalaiduojančiu, o svarbiausia – labai naudingu įpročiu.

blooms.lt