Lietuvos ralio čempionas pataria, kokios yra geros žieminės padangos?

Dažniausiai padangų kokybė siejama su jos gamintojo žinomumu, išskirtinėmis savybėmis bei “Premium” klase. Tačiau geros yra tos, kurios labiausiai tinka naudojimo sąlygoms. Todėl prieš renkantis padangas labai svarbu atkreipti dėmesį į kelius kuriais važinėjate, greitį bei važiavimo intensyvumą. Nes vienos padangos bus geros, jeigu važinėjate mieste, o kitos, jeigu užmiestyje. Jeigu keliai gerai valomi, važiuojate negreitai bei nedaug, tuomet galite rinktis ir minkštos gumos žiemines padangas, tačiau jeigu važinėjate daug, po visą šalį, tuomet patartumėme rinktis dygliuotas padangas, kurios užtikrina geriausią sukibimą su sniegu bei ledu. Be to, šių padangų stabdymo kelias yra pats trumpiausias, tai ypač aktualu žiemos metu, kai jis natūraliai yra pailgėjęs.

Dygliuotų padangų trūkumai

Nors sakoma, kad geros žieminės padangos internetu yra dygliuotos, tačiau be visų savo privalumų tokios padangos turi ir savotiškų trūkumų, kuriuos taip pat pravartu žinoti. Pirmiausia, tokios padangos kažkiek gadina kelio dangą, kai ji yra sausa, todėl kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje jas naudoti yra draudžiama, tačiau tame slypi ir privalumas – jos ledą daro šiurkštesnį, todėl pagerėja sukibimas su juo ir paprastas padangas naudojantiems vairuotojams. Dygliuotos padangos yra garsesnės, jeigu lyginsime su bet kokiomis kitomis, tačiau jeigu jūsų automobilis pasižymi gera garso izoliacija, tai neturėtų būti didelė problema.

Ar geros žieminės padangos yra tik žinomų gamintojų?

Žinomas prekinis ženklas dažnai garantuoja, kad ir tas produktas bus kokybiškas, tačiau net tie patys gamintojai neretai kuria skirtingų kainų produktus, todėl yra išskiriamos kainų klasės, kur brangiausi yra “Premium” gaminiai, o pigiausi – biudžetiniai. Kalbant apie padangas labai svarbu žinoti, kad žinomiausiems gamintojams priklauso daugybė kitų ir mažiau girdėtų kompanijų, kurios naudoja panašias technologijas, bet kuria pigesnes padangas, kurios leidžia kažkiek sutaupyti, bet džiaugtis gera kokybe. Dar yra bendrovių, kurios bendradarbiauja su didžiausiomis kompanijomis ir taip kuria savo produktus. Todėl ir jie pasižymi pakankamai nebloga kokybe. Aišku, yra ir bendrovių, kurios kopijuoja gerai žinomų gamintojų padangų raštą ir kuria panašius produktus už gerokai mažesnę kainą, tačiau jie gaminami iš prastesnės kokybės gumos, todėl jos nėra tokios geros.