Spirulina tabletės – natūralus, tačiau neatrastas bei neįvertintas produktas

Pirmą kartą pamačiusiems šį produktą įtarimų gali sukelti neįprasta jų mėlynai žalia spalva, tačiau jis yra visiškai natūralus, kadangi vienintelė jo sudedamoji dalis yra gėlavandenis melsvadumblis (spirulina platensis), kuris ir nulemia tokią spalvą. Šios tabletės priskiriamos prie “supermaisto”, kadangi nedideliame kiekyje produkto yra milžiniškas kiekis maistingų medžiagų. Tačiau jos vartojamos ne tik dėl maistingų medžiagų, bet ir dėl kitų natūralių sudedamųjų dalių, kurios yra naudingos visų mūsų sveikatai. Tačiau apie visa tai papasakoti gali geriausiai žmogus, kuris šioje srityje dirba jau ne vienerius metus, tai UAB “Gera karma” vadovas Andrejus Petruša, kuriam ir užduosime visus klausimus.

Kad geriau susipažintumėme, papasakokite apie savo veiklą ir kuo jūsų produktai yra išskirtiniai

Mes esame oficialūs ir licencijuoti maisto papildų bei kosmetikos gamintojai Lietuvoje. Kuriame ir siūlome išbandyti mūsų išskirtinius PREMIUM kokybės produktus sveikatingumui, sportui bei gerai savijautai. Šiuo metu praktiškai visą dėmesį skiriame „supermaistui“ bei PREMIUM maisto papildų gamybai, kurie skirti tiek profesionaliai sportuojantiems, tiek sveiku gyvenimu būdu besidomintiems, tiek ir tiesiog norintiems jaustis gerai. O pagrindinis mūsų išskirtinumas yra aukščiausia gaminių kokybė, unikali sudėtis, bei maksimalus veiksmingumas. Būtent todėl visi mūsų produktai skirti Lietuvos rinkai yra pažymėti mūsų oficialiu ir registruotu prekės ženklu – GERA KARMA™, kuris užtikrina gaminių kokybę.

Būtų įdomu sužinoti, kaip vyksta spirulina tablečių gamyba ar tai labai sudėtingas procesas?

Pirmiausia, svarbu žinoti, jog spirulina yra mikroskopinis augalas, kuris auginamas gėlame vandenyje pietų Kinijos saloje. Jo derlius imamas tik iš neužterštų tvenkinių. Prieš tai atlikus kontrolės bei sertifikavimo procedūras eksportuojamas į Europą, kur atliekami papildomi kokybės testai, todėl galime užtikrintai pasakyti, kad tai PREMIUM kokybės produktas. Be to, mūsų naudojama spirulina yra be jokių priedų. Tuomet jau prasideda savotiškas gamybos procesas – spirulina natūraliai džiovinama naudojant spray evaporation technologija, kuri leidžia sukurti spirulina miltelius, išlaikant dumblio maistinę vertę. O galiausiai spirulina milteliai suspaudžiami į tabletes, kuriose yra 500 mg dumblio ir kurias yra patogu vartoti kiekvienam žmogui. Tad, kaip matote, netgi visos gamybos metu išlaikomas produkto natūralumas.

O kuo spirulina naudingas mūsų sveikatai?

Į šį klausimą Andrejus atsako šypsena, tačiau labai greitai priduria: “jo nauda sveikatai tokia didelė, kad galėtumėte parašyti knygą apie tai ir vis tiek dar nepaminėtumėte visko, kadangi su kiekvienu nauju tyrimu sužinome vis naujų faktų, kurie dar labiau praplečia šio melsvadumblio panaudojimo galimybes. Manau, tik laiko klausimas, kada jis taps pagrindiniu komponentu kuriant vaistus. Tačiau kam laukti ir pirkti sintetinius vaistus, kai galima vartoti gryną produktą ir nebūtinai gydymo tikslams, kadangi jis prisideda prie geros savijautos palaikymo. Todėl aš norėčiau išskirti keletą sričių, kur jau dabar šio produkto nauda mums yra akivaizdi”.

  1. Spirulina detoksikuoja sunkiuosius metalus (ypač arseną)

Arseno toksiškumas yra nemaža problema visame pasaulyje, kuri tam tikrose šalyse ypatingai pasireiškia, kai žmonės gauna didelį šio metalo kiekį per geriamąjį vandenį ar iš aplinkos, o tuomet jau išsivysto lėtinis apsinuodijimas arsenu. Specifinių vaistų nuo to nėra, todėl žmonės eksperimentavo pasitelkdami įvairius produktus. Taip buvo nustatyta, kad spirulina veikdama su nedideliu kiekiu cinku apsinuodijimą gali sumažinti net iki 50 procentų.

  1. Padeda išvengti vėžio

Tyrimais buvo nustatyta, kad spirulina didina antikūnų, infekcinių baltymų ir kitų ląstelių, kurios stiprina imunitetą, gamybą ir taip padeda išvengti infekcijų bei lėtinių ligų, tokių kaip vėžys.

  1. Sumažina cholesterolio kiekį

Spirulina ne tik sumažina cholesterolio kiekį, bet ir apsaugo nuo aterosklerozės. Pastovus tokių tablečių vartojimas pastebimai sumažina cholesterolio kiekį, tačiau tuo pačiu pakeičia ir jo santykį, tada sumažėja “blogojo” cholesterolio santykis, o “gerojo” santykinai padaugėja, be to, žymiai sumažėja ir trigliceridų kiekis.

  1. Gali sumažinti kraujospūdį

Pigmentas “Phycocyanin” nulemia specifinę šių dumblių spalvą, tačiau buvo nustatyta, jog jis turi ir antihipertenzinį poveikį, kitaip tariant, sumažina kraujospūdį. Todėl jis gali būti ypatingai svarbus žmonėms, kuriems būdingas metabolinis sindromas, kadangi leidžia sumažinti sumažinti jo sukeliamą širdies ligų riziką.

  1. Palengvina alergijos simptomus

Atėjus pavasariui ir pradėjus žydėti augalams nemažai žmonių susiduria su problemomis, kadangi jie turi vieną iš dažniausių alerginių ligų, kuri vadinama alerginiu rinitu. Nors tai, dažniausiai, nėra pavojinga liga, tačiau jos simptomai yra itin nemalonūs. Bet spirulina tabletės juos gali gerokai palengvinti ir sumažinti nosies užgulimą, niežėjimą, čiaudulį ir kitus panašius alergijos sukeltus simptomus.

Tikriausiai, negalima spirulina tablečių gerti tiek, kiek norisi, tad kaip jas reikėtų vartoti?

Nors tai nėra vaistas, tačiau vartojimas vis tiek turi būti atsakingas. Juk ne veltui sakoma – kas per daug, tas nesveika. Mūsų gaminamas spirulina tabletes suaugusiam žmogui rekomenduojama vartoti po 4-6 per dieną užgeriant stikline vandens ir, geriausia, apie pusvalandį prieš valgį. Kaip ir daugumos produktų, vaikams iki 6 metų vartoti nėra rekomenduojama, o vyresniems reikėtų gerti po 1-2 tabletes per dieną su maistu. O nėščiosioms ar žindymo metu reikėtų sumažinti įprastą normą iki 2 tablečių per dieną. Taip pat dėl produkte esančio jodo nerekomenduojame jo vartoti žmonėms, kurie turi problemų su skydliauke.